Ana Sayfa

Cephe Danışmanlık Nedir?

Hakkımızda

Ücretsiz Hesaplayıcılar

Faydalı Linkler

Hizmetler

Referanslar

Bilgi Bankası

Eğitim Faaliyetleri

Cephe (Yapı Kabuğu) Danışmanlık

Cephe Danışmanlığı Nedir?

Günümüzde oldukça karmaşık, maliyetli ve önemli bir hale gelen Yapı Kabuğu işlerinin, teknik anlamda tecrübeli, bilgili ve idari anlamda organize kurum ve kuruluşlar tarafından, mühendislik ve idari çalışmalarla desteklenerek, yönlendirilmesi, tasarlanması, tanımlanması ve kontrol edilmesini sağlayan, en yeni fakat en önemli müşavirlik dallarından biridir.

Neden Cephe Danışmanı ?

Son derece karmaşık ve birçok alt disiplini içinde barındıran teknik bir konu olan cephe malzemelerinin seçimi, tanımlanması ve kontrolünün, deneyimli bir ekip tarafından düzenlenmesi ve takip edilmesi, tasarım ile nihai ürün arasında maliyet ve güvenlik açısından en doğru bağlantıyı kuracak, tasarruf sağlayacak, sorunsuz ve uzun ömürlü bir yapı inşa etmeyi sağlayacaktır.

Hangi Cephe Danışmanı ?

Cephe danışmanınızı seçerken nelere dikkat etmelisiniz?

Danışmanınızın bir kurum olması doğrudur, çünkü cephe konusu içinde birden fazla teknik disiplini barındırır ve bunların her birinin doğru araştırılması ve hesaplanması önemlidir. Tek kişilik veya bilginin tek kişide toplandığı, toplanmaya çalışıldığı bir cephe danışmanlığı imkansız ve eksiktir.

Danışman ekibinizin sadece bir disiplinde belli bir süre görev almış kişi değil, Cephe işinin birçok dalında deneyim sağlamış ve bunları akümüle etmiş olması önemlidir. A dan Z ye işin tüm aşamalarında kazanılmış tecrübe çok gereklidir.

Danışmanlarınızın sadece iş tecrübesi ile değil, akademik eğitimlerle desteklenmiş olması, iç eğitimlerin devam ettiği ve sürekli güncellendiği bir kurum olması gerekir.

Danışman kurumun, üniversiteler, enstitüler, uluslararası kurumlar ile işbirliği ve gerekli üst birliklere üyelikleri önemlidir.

Cephe danışmanları arasında en iyi cephe danışmanı hangisi diye merak edilirse, ofis, altyapı, software, kadro ve bilgi birikimini incelemek gerekir.

Danışman firmanızın, uluslararası nitelikler taşıyan projenize hitap edebilmesi için, uluslararası deneyime ve işbirliğine haiz olması gereklidir.

Tasarım ve Geliştirme

serdarcamlica.com

Ana Sayfa I Sertifikalar I Sosyal Sorumluluk I İnsan Kaynakları I İletişim

® FMT MÜHENDİSLİK, MÜŞAVİRLİK HİZMETLERİ ve DIŞ TİC. A.Ş. I info@cephedanisman.com I +90 (212) 709 2893 I +90 (212) 236 6828

FMT, Bristol UWE Üniversitesi Cephe Teknolojileri Kurumu CWCT ve Uluslararası Cephe Mühendisleri Odası SFE üyesidir